Představili unikátní databázi, která propojuje studenty s handicapem s firmami
Startuje jubilejní pátý ročník osvětového a fundraisingového projektu Srdcerváči. Ve čtvrtek 7. září 2017 se proto od 10 hodin v Café Martin konala tisková konference, určena nejen zvídavým novinářům a reportérům.
Za hodinu a půl se na pódiu na tiskové konferenci v Café Martin v pražském Karlíně postupně vystřídali všichni důležití aktéři a podporovatelé letošního jubilejního ročníku fundraisingového a osvětového projektu Srdcerváči. Celou akci zahájila Hana Potměšilová, ředitelka Nadačního fondu pro podporu a zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP), která uvedla dosavadní úspěchy předchozích čtyř ročníků a aktivit celého nadačního fondu.
Premiéru měl i spot letošní kampaně, který natáčel kameraman Honza Brandejs, namluvil jej Kamil Střihavka a o hudbu se postarala kapela Artmosphere. A hned nato se mikrofonu ujali samotní Srdcerváči. Triatlonista a handbiker Honza Tománek zrovna závodí v Americe, ale jinak promluvili všichni: běžkyně Zuzka Nemčíková, plavkyně Nicole Fryčová, monolyžař Pavel Dvořák, běžkař a běžec Jirka Adamík, paralympijský plavec Honza Povýšil a handbiker Tomáš Mošnička. Jejich příběhy postupně představíme na webových stránkách a sociálních sítích.
Krátký projev měl rovněž Manfred Koller, místopředseda představenstva ČMSS a ambasador letošních Srdcerváčů, rovněž paralympijský vítěz ve stolním tenise. „Láska ke sportu mě dovedla k tomu, že jsem vždy chtěl dosáhnout nejvýše i v profesním životě, a dokázal jsem se mnohem rychleji oklepat z neúspěchů,“ uvedl Koller.
Juraj Urbančík představil za studentskou organizaci 180 Degrees Consulting jedinečnou databázi, která propojuje zdravotně handicapované studenty s firmami, které jim mohou a chtějí nabídnout stáž nebo tréninkové programy.
„Databáze podle podrobných kategorií páruje vysokoškoláky a firmy, které o zaměstnávání handicapovaných mladých lidí stojí. Odpadá dodatečné vysvětlování a tím i rozpaky nad zdravotním nebo tělesným handicapem,“ řekl Urbančík. „Pokud se tato databáze v praxi osvědčí, zhruba za čtvrt roku můžeme začít plánovat její rozšíření pro všechny lidi se zdravotním postižením,“ podotkla Hana Potměšilová.
Intenzivní práce nadačního fondu a Srdcerváčů má za sebou už výsledky. A netýká se to jen mladých s handicapem. Lukáš Střapina z Hudebního divadla Karlín uvedl, že od září u nich pracují šatnářky se zdravotním postižením.
Celou tiskovou konferenci uzavírala Lenka Kohoutková, předsedkyně správní rady NFOZP. „Udělám maximum proto, abych svým jménem podpořila letošní Srdcerváče. O Nadačním fondu se mluví, jsme vidět a slyšet, máme vliv na veřejné povědomí o zaměstnávání.“
Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a těm, co do toho jdou s námi! Nechte se inspirovat a zapojte se i vy. Staňte se Srdcerváčem.
Hlavními partnery jubilejního pátého ročníku Srdcerváči jsou Českomoravská stavební spořitelna a Lesy České republiky.
Katalog unikátních zážitků a předmětů je přístupný celoročně na www.srdcervaci.cz
Autorka: Helena Tutterová
Foto: Lukáš Petr Tesař
Grafika: Jakub Koucký